Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Dom Kultury DOROŻKARNIA w Warszawie zapraszają 5 czerwca 2012 r. (wtorek) o godz. 19:00 na Przegląd Najlepszych Filmów Polskiego Kina Niezależnego BEST OFF 2011.
Sala widowiskowo-kinowa WDK - wstęp wolny
FILMY PREZENTOWANE W RAMACH FESTIWALU BEST OFF 2011
Drżące Trąby, reż. Natalia Brożyńska
Pafnucy, futrzany stwór z lateksową trąbą, nie jest zbyt zadowolony ze swojej fizjonomii. Wśród gazet
ma zdjęcie Kalasantego, postaci charakteryzującej się twarzą tryskającą zdrowiem i pogodą ducha.
A Pafnucy porusza się na wrotkach, ma kłopoty z koordynacją ruchową, daleko mu do Kalasia. Wpada w szał.
Wszystko, reż. Iwo Kondefer
Dokument czy fabuła? Opowieść o starszym, samotnym mężczyźnie, który prezentuje osobliwe notatki dotyczące mieszkańców swojego bloku. Film nagrodzony na wielu festiwalach filmów niezależnych.
Odwyk, reż. Krzysztof Jankowski
Reżyser opowiada o słynnym poecie Konstantym Ildefonsie Gałczyńskim - trudne czasy bo początek lat 50-tych - i pozornie błaha sprawa, czyli pobyt na terapii odwykowej. Jednakże wizyta poety u doktora Wróbla wywróci do góry nogami dotychczasowe porządki panujące na oddziale odwykowym pewnego szpitala psychiatrycznego. Inspiracją do nakręcenia filmu była rzeczywista anegdota z życia Gałczyńskiego.
Porozmawiaj z nim, reż. Agata Prętka
Od momentu, kiedy wstajemy rano z łóżka, nasze życie staje się kombinacją liter i cyfr. Otaczają nas zewsząd: w domu, na ulicy i w pracy, w gazetach, w komputerach, na bilbordach. To właśnie niegroźne z pozoru znaczki organizują, ale i kontrolują naszą codzienność. Podporządkowani dyktaturze informacji, w niezauważalny sposób zaczynamy tracić swoje ja. Dopiero w bliskim kontakcie z drugim człowiekiem mamy szansę uwolnić się od tej natrętnej obecności. Film zrealizowany na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu łączy animację rysunkową ze zdjęciami dokumentalnymi.
Plumm, reż. Andrzej Dybowski
Tam, gdzie niebo spada na ziemię, a dachy domów unoszą się nad ludzkimi głowami, mały chłopiec przemierza świat dziecięcej wyobraźni. W miejscu, w którym spełniają się jego marzenia, życie jest jednak krótkim snem. Na jego końcu czeka powrót do rzeczywistości, która postawi marzyciela przed trudnym wyborem.
Jutro mnie tu nie będzie, reż. Julia Kolberger
Marta ma trzydzieści lat, jest lekarką i mieszka z matką. Film opowiada o próbach uwolnienia się spod wpływów toksycznej rodzicielki. Zamożna polska klasa średnia kryje w sobie tajemnice i urazy, od których ciężko uciec, nawet kiedy jest się już dorosłą osobą.
Taki los, reż. Andrzej Sidor
Opowieść o prostym losie człowieka żyjącego na Suwalszczyźnie zgodnie z rytmem przyrody.
Rozmowa, reż. Piotr Sułkowski
„Kiedyś wiedziałam kim jest dla mnie Bóg, ale teraz uciekła mi ta myśl. Bo gdyby był to by mnie zatrzymał na ostatnim stopniu gdy wchodziłam do mieszkania człowieka żeby go zabić”. Znają się tylko z listów, które piszą do siebie od ośmiu lat. Dziś Agnieszka wychodzi na przepustkę, na której zobaczy go po raz pierwszy.
Opowieści z chłodni, reż. Grzegorz Jaroszuk
To historia dwójki młodych, nieśmiałych pracowników supermarketu, którzy dostają od szefa dwa dni na znalezienie celu w życiu. Postanawiają wziąć udział w programie i konkursie TV na najbardziej nieszczęśliwego człowieka miesiąca. To ironiczny film o smutnych sprawach, tak mówi o nim reżyser, który szuka inspiracji w chłodzie skandynawskiego kina w jego absurdach i czarnym humorze.
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Drogi użytkowniku! Trafiłeś na archiwalną wersję działu kinowego. Filmowe newsy, bieżący repertuar kin oraz filmotekę znajdziesz w nowej odsłonie serwisu.